Jdi na obsah Jdi na menu
 


Redakce CM novin vyhlašuje tipovací soutěž na vítěze krále střelců, tedy budoucího držitele Maurice Richard Trophy. Správní tipaři obdrží po odsouhlasení vedení ligy jednorázový bonus 3 miliony dolarů. Pokusíme se Vám nabídnout několik statistik horkých kandidátů...

Jarome Iginla (1.7.1977)

ObrazekRozený střelec oblékající dres CGY a držitel právě této trofeje v sezoně 2006/07. Jeho gólové statistiky jsou přímo fascinující. Ve 164 zápasech celkem 111krát rozvítil červené světlo za bezmocným golmanem. Procentuelní úspěšnost má 18,7%. Pouze jediný hráč ho v tomto překonal a řeč o něm bude o něco níže. Tuto sezónu si Igy brousí opět zuby na vítězství a dopomoci by mu měli jeho kolegové v útoku Lecavalier a Datsyuk.

Ilya Kovalchuk (15.4.1983)

ObrazekRuský supertalent hájící barvy ATL. Spolu s jeho kolegou v útoku Crosbym patří mezi nejúdernější dvojici v lize. V první sezoně prohrál právě s Iginlou a ve druhé jej zastínil jeho kolega v útoku Crosby. jeho záznam je: 164 zápasů, 99 branek, úspěšnost střelby 15,37%. Při jeho vytíženosti na ledě lze soudit že se umístí mezi pěti nejlepšími.

Jaromír Jágr (15.5.1972)

ObrazekO 9 let starší veterán Džegr. Nadcházející sezóna je jeho poslední a rozhodně bude chtít odejít se zdviženou hlavou a nějakou tou trofejí. Jeho brankový účet se vždy zastavil na 45 brankách což pokud nějaké nepřidá stačit nebude. Jeho úspěšnost je 16,10%. Jeho akcie výrazně stoupli po angažování kvalitního centra Tkachuka se kterým by mu mohla jít spolupráce nesmírně k duhu.

Markus Näslund (30.7.1973)

ObrazekLoňský obhájce trofeje momentálně obléká dres MTL, kde je součástí z velké části nově poskládaného týmu. Jeho kolegou v útoku je skvělý nahrávač Gomez a lze tedy předpokládat velké brankové hody tohoto kanonýra. Hokejista s přímo zabijáckými instinkty a největší procentuelní střeleckou úspěšností 19,42%. Celkem vstřelil 87 branek ve 164 zápasech.

Sidney Crosby (7.8.1987)

ObrazekPokud se o Kovalchukovi píše jako supertalentu tak Crosby musí být hokejový bůh. Jako raketa vlétl do NHL a na ledě řádí jako tornádo. Je to momentálně nejofenzivněji laděný útočník v CM NHL. Ve 163 zápasech vstřelil 86 branek (14,98%) a experti mu tuto sezónu tipují minimálně 60 branek.

Alexander Ovechkin (17.9.1985)

ObrazekNejvětší konkurent Crosbyho co se talentu týče. Jeho umístění až na šesté příčce je zaviněno v prvních dvou sezonách poněkud slabším týmem, který však letos lze považovat na pomyslného černého koně východní konference. Jeho dvorním nahrávačem a rádcem se stal nikdo menší než Jason Allison. Rus vstřelil 86 branek ve 164 zápasech (15,38%).

Trocha statistik

Celkově se trefilo v základní části úctyhodných 747 hráčů, kteří vstřelili 13.214 branek. Minimálně 50krát rozsvítilo 61 hráčů. Za tuto se metu se nedostali i taková jména jako Havlát, Briere, Drury, Savard, Hunter atd. Nad 80 branek vstřelilo poze 10 hráčů. Kompletní seznam bude k nahlédnutí v souboru Infoporadce CM.xls přímo na webu.

Jak tipovat?

Svoje tipy na letošního krále střelců v podobě: "TIP STRELEC - JMÉNOHRÁČE (TÝM) posílejte na ICQ Labrada, který je vloží do Infoporadce. Poslední platný hlas bude 10.1.07 reálného herního času.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář